
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 3 |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 35 MHz |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 8 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 350 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 85 dB |
| Operating Supply Current | 20 mA |
| -3db Bandwidth | 35 MHz |
| Input Bias Current | 6 µA |
| Quiescent Current | 10 A |
| Dual Supply Voltage | 5 V |
| Nominal Supply Current | 20 mA |
| Output Current per Channel | 60 mA |
| Gain Bandwidth Product | 35 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 250 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 6 V |
| Min Dual Supply Voltage | 4 V |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 75 dB |
| Input Voltage Noise Density | 2.4 nV/sqrt Hz |
| I/O Voltage | 200 µV |
| Schedule B | 8542330000 |
| Amplifier Type | VGA |
Stock: 383
Distributors
pcbx
Unit Price$13.11447
Ext.Price$13.11447
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.11447 | $13.11447 |
| 10 | $10.48287 | $104.82870 |
| 25 | $10.00532 | $250.13300 |
| 50 | $9.54952 | $477.47600 |
| 100 | $9.11449 | $911.44900 |
| 300 | $8.69920 | $2609.76000 |
| 500 | $8.53698 | $4268.49000 |
